معایب یوبوت

( اشکالات سقف های یوبوت )


سیستم سقف یوبوت نوع جدیدی از دال های بتنی مجوف می باشد. این نوع سقف از نظر عملکردی همانند سقف دال بتنی توپر بوده با این تفاوت که در این سیستم به منظور سبک سازی، از قالب های توخالی مکعبی شکل به نام یوبوت استفاده می شود. تصویر زیر یک نمونه قالب های یوبوت قرار گرفته در سقف یوبوت را پیش از اجرای عملیات بتن ریزی نشان می دهد.

 
معایب یوبوت ,معایب سقف یوبوت,عیب یوبوت,اشکالات یوبوت,مشکلات سقف یوبوت,اشکالات سقف یوبوت,آرماتوربندی سقف,قالب یوبوت,عکس سقف یوبوت,عکس قالب یوبوت,مدیران سازه
 

در کنار مزایای بسیاری که این نوع سیستم سقف برخوردار می باشد، برای سقف یوبوت نیز می توان معایبی را برشمرد. از جمله این معایب، ضرورت اجرای قالب بندی تخت زیرین و اجرای پایه ها به منظور حمایت سقف در حین عملیات آرماتور بندی، یوبوت چینی و بتن ریزی، برای کل سطح سقف می باشد. این مسئله عینأ در اجرای دال های بتنی معمولی نیز وجود دارد.
اشکال دیگر این نوع سقف ها، شکستگی قالب های یوبوت بی کیفیتی می باشد که اخیرأ توسط برخی شرکت های سودجو تولید گردیده و گهگاه دیده می شود که کارفرمایان فریب قیمت های پایین تر این نوع قالب ها را خورده و در پروژه های خود مورد استفاده قرار می دهند. این نوع قالب ها در حین عملیات اجرایی دچار شکستگی و آسیب دیدگی شده و سبب پر شدن فضای خالی درون قالب ها می شود. به منظور آشنایی با ویژگی های قالب های یوبوت استاندارد بر روی این لینک کلیک نمایید.

شرکت مدیران سازه، تولید کننده قالب های یوبوت استاندارد و ارائه دهنده خدمات مهندسی طراحی سازه، نظارت بر اجرا و اجرای اسکلت های سازه ای آماده خدمت گزاری به کارفرمایان گرامی می باشد.

تهیه کننده: دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت مدیران سازه

لطفأ با دادن 5 ستاره به این مطلب، ما را حمایت کنید!
[کل: 56 میانگین: 3]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *