نکات بتن ریزی در سطوح شیبدار

(اجرای دال بتنی در سطوح شیبدار به طور مؤثر)


بتن ریزی نیازمند مهارت و تجربه مناسب می باشد. بتن ریزی سطوح شیبدار چه بسا مهارت بیشتری را می طلبد. در این مقاله نکاتی که به شما کمک می کند تا بتن ریزی سطوح شیبدار را به خوبی انجام دهید ارائه می گردد:

1. مسطح کردن سطح بتن ریزی
سطح مورد نظر جهت بتن ریزی را قبل از شروع عملیات بتن ریزی تراز و مسطح نمایید. سطح بایستی کاملا مسطح و تمیز گردد.

2. روانی بتن
بتن مورد استفاده بایستی از کمترین اسلامپ (روانی) مجاز برخوردار باشد. اسلامپ بتن به قوام مخلوط بتن اطلاق می گردد. بتن با اسلامپ کم برای ماندن در محل و پرداخت نمودن سطح گزینه مناسبی است.

3. بتن ریزی
بتن ریزی بایستی از قسمت پایین شیب شروع گردد و سپس به تدریج به سمت بالا ادامه یابد. در صورتی که محل مورد نظر دارای چند عمق مختلف است ابتدا از عمیق ترین محل شروع کنید. با این روش بتن کمترین شانس را برای روانه شدن به سمت پایین سطح شیبدار دارد. سپس از ویبراتور به منظور از بین بردن حفره ها و حباب های هوا در مخلوط بتن استفاده کنید.

4. پرداخت سطح بتن
پس از اتمام بتن ریزی می توانید از یک چهارتراش به منظور تراز نمودن سطح بتن ریزی شده استفاده کنید. چهارتراش بایستی بر روی قالب های دو طرف در سرتاسر عرض سطح شیبدار قرار گیرد و تا دستیابی به سطح مورد نظر به طرفین حرکت داده شود. هنگامی که بتن نسبتأ به حد گیرایی رسید به منظور ایجاد سطحی دارای اصطکاک، سطح بتن را برس بکشید.

 
نکات بتن ریزی در سطوح شیبدار,اجرای دال بتنی شیبدار,بتن ریزی سطح مایل,مدیران سازه,سقف یوبوت

بتن ریزی در سطوح شیبدار

 

با در نظر گرفتن نکات فوق، اجرای بتن ریزی در سطوح شیبدار از کیفیت و دقت بالاتری برخوردار خواهد بود. شرکت مدیران سازه مفتخر است تا شما را در امر اجرای اسکلت های بتنی با کیفیت خدماتی که فراتر از انتظارات شما می باشد یاری رساند.

تهیه کننده: دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت مدیران سازه

لطفأ با دادن 5 ستاره به این مطلب، ما را حمایت کنید!
[کل: 87 میانگین: 2.7]

4 دیدگاه ها

 1. سلام.وبسایت جامعی دارید.خیلی خیلی
  ممنون

 2. امین گلباز گفت:

  سلام . اولین سایتی هستین که راجب مصارف بتن روی شیب دیدم . لطفا به ایمیلم شمارتونو ارسال کنین راجب بتن و سقف شیبدار از تجربتون استفاده کنم . سپاس

  • مدیران سازه گفت:

   سلام. بسیار خوشحالیم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته است.
   همچنین، شماره های تماس شرکت از قسمت بالای وبسایت و همچنین از منوی «ارتباط با ما» قابل دسترس می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *